Fotofilm 2. Uluslararası Kısafilm Festivali Jury

Albina Morina

1992 yılında Kosova’da doğdum. Lisans eğitimimi Priştine Üniversitesi’nde Gazetecilik Bölümü’nde 2013 yılında bitirip eğitimime devam etmek adına yüksek lisans için İstanbul’a geldim. 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Genel Gazetecilik Bölümü’nden “Yugoslavya’nın Dağılma Sürecinde Kosova’daki Medya” konulu tez ile yüksek lisansımı tamamladım. Yine İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde doktora eğitimim devam etmektedir.

Andrea Valentino 

Andrea Valentino 4 Temmuz 1984’te Napoli’de doğdu. Yüksek lisans derecesini University of Rome 3 Liberal-arts College’da “Sinema, televizyon ve dijital medya”, “Müzik, sanat ve şov dünyası disiplinleri” alanında derece kursu aldı. 
“Roberto Rossellini” Sinema ve Televizyon Lisesi’nde diploma aldı.

Andrea Valentino 

He was born in Naples on July 4th 1984. He got his master’s degree in “Cinema, television and digital media” at the University of Rome 3 Liberal-arts College, degree course in “Music, arts and show business disciplines”.He got a diploma at “Roberto Rossellini” Cinema and Television High School

Çise AYHAN HELVACIOĞLU 

1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Çise AYHAN HELVACIOĞLU ilköğretim ve lise eğitimini birincilikle tamamlamış, lisans eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü’nde tam burslu olarak gerçekleştirmiştir. Çise Ayhan Helvacıoğlu, lisans eğitimi sırasında İngiltere ve Amerika’da katıldığı sertifika programlarıyla iletişim alanında çalışmalara başlamıştır. Yüksek lisans eğitimini 2014 yılında Londra Metropolitan Üniversitesi, Medya ve İletişim alanında tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimi boyunca Londra’da Business Uk isimli dergide editör olarak çalışmıştır. Doktora eğitimini ise Avusturya’da bulunan Viyana Üniversitesi, İletişim Çalışmaları alanında sürdürürken bir yanda da yaptığı birçok akademik yayın ve katıldığı konferanslarda gerçekleştirdiği sunumlarla alana katkı sağlamayı sürdürmektedir. 2016-2018 yılları arasında Beykent Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmış; 2018 yılı itibarıyla İstinye Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Yeni Medya (İngilizce) Bölümü kadrosunda Araştırma Görevlisi olarak yer almaktadır. 2017 yılında evlenmiş ve Mila ve Liya isimli kızları dünyaya gelmiştir. Kızlarının dünyaya gelmesiyle, çocukların medya kullanım pratikleri üzerine araştırmalar yapmaya yönelmiştir.  “Medya ve çocuk alanında gerçekleştirdiği akademik çalışmalarını, dijital medya tabanlı oluşturduğu video içerikleriyle YouTube, Instagram, Facebook vb sosyal medya mecralarında yer almaktadır. Sosyal medya içerik üreticisi olarak, alana katkı sağlamayı sürdürmektedir. 2021 yılı itibariyle, ikinci doktora eğitimine Amerika’da bulunan Conley Üniversitesi’nde Sosyoloji alanında başlamış; akademik çalışmalarını medya ve sosyoloji alanında sürdürmeye devam etmiştir. 

Deniz Oğuzcan

2018 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema yüksek lisansını tamamlamış olup aynı üniversitede Radyo, Televizyon ve Sinema alanında doktora eğitimine devam etmektedir. Yönetmen ve senarist olarak yer aldığı kısa filmleri bulunmaktadır. Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. Sinema felsefesi, dijital medya ve kültürel çalışmalar alanlarında akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Gülgün Elif TEMEL

Lisans eğitimini 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünde tamamladıktan sonra 2019 yılında başladığı yüksek lisans eğitimine aynı üniversitenin Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde devam etmektedir. Kamu Diplomasisi Aracı Olarak Türk Dizileri Çalıştayı ve 11. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri gibi iletişim ve sinema alanlarında gerçekleştirilen çeşitli projelerde görev almıştır. Başlıca çalışma alanlarını; sinema, yeni medya, iletişim teorileri ve ekoloji oluşturmaktadır. Yüksek lisans tezini Türk sinemasında ekoloji üzerine yazmaya devam etmektedir.

Nafiseh Laleh

Nafiseh Laleh, 25 Ağustos 1985 İran’da doğdu. Lisansını Tiyatro, Dramatik Edebiyat bölümünde ve Yüksek Lisansını Tiyatro Yönetmenliği bölümünde İran’da tamamladı ve şimdi İstanbul Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde Doktora öğrencisi olarak tezini yazmaktadır.

Yazar ve yönetmen olarak Tahran’da birçok oyun sahneye götürdü ve İran milli Radyosu için birkaç sene programlar ve Radyo oyunları yazdı.

Yazdığı bilimsel makaleler ve Sabahattin Ali’den çevirdiği bir oyun, yazdığı bir roman ve bir belgesel kitap dışında, senarist olarak yazarlık hayatına devam etmektedir.

 

Oğuz Şentürk

1993 doğumlu, daha önce birçok belgesel ve kurmaca filmde ve ayrıca film festivallerinde birçok başlıkta çalıştı. Erciyes Üniversitesi’nden sinema eğitimi ile mezun olan sanatçı, iletişim bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve şu anda İstanbul Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam etmektedir.

Rahil Abbas

Rahil Abbas, İngiliz Hintli Yapımcı ve Oyuncu. Mumbai’de doğan Rahil, Galler, Cardiff’te İşletme okudu. Brian Timoney Acting’de oyunculuk zanaatını öğrenen Rahil, metod oyunculuğu dünyasına daldı. Rahil’in ilk filmi Manana (2013) Los Angeles Film Festivali ve Texas Film Festivali’nde En İyi Film dahil olmak üzere birçok uluslararası ödül kazandı. Rahil o zamandan beri Color Me Red (2015), Irreversible (2016) filmlerinde rol aldı.

Rahil, Blues Artist Soluah, Island of the Dolls (2018) tarafından Irreversible (2016), Sentimental Music Video (2017) gibi filmlerin yapımcılığını yaptı.

Rahil ayrıca her yıl Ekim ayında Cardiff Körfezi’nde düzenlenen Cardiff Uluslararası Film Festivali’nin kurucusu ve yöneticisidir.

Sosyal Medyada Paylaş