Fotofilm Kültür Sanat ve Paris Youality Uluslararası Kısa Film Festivali ile Kültürel İşbirliği

Fotofilm Kültür Sanat, dünya dilindeki yeni nesil film yapımcılarına ışık tutan ve İstanbul da buluşturan film festivali, İstanbul Gelişim Üniversitesi ev sahipliğinde 24 – 26 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen ve bu kapsamda Youality Uluslararası Kısa Film Festival (Paris) ile Kültürel İşbirliği Anlaşması imzalandı.

Fotofilm Kültür Sanatın Parise taşınmasına olanak sağlayan Youality Uluslararası Kısa Film Festivali kurucusu Kamran Rassoolzadeh’e teşekkür ederiz.
Bu yıl festivalimiz İstanbul Gelişim Üniversitesi ev sahipliğinde etkinliklerini düzenledi. Fotofilm Uluslararası Kısafilm festival seçkisi yanı sıra Youality Uluslararası Kısa Film Festivali seçkisi de sinema severler tarafından izlendi. Fotofilm Uluslararası Kısa Film Festivaline 40 Ülkeden filmlerin geldiği festival seçkisinden 85 film izlenebildi. Youality Uluslararası Kısa Film Festivali seçkisinden de 10 film izlenebildi. Bu yıl 5. gerçekleşen Fotofilm Uluslararası Kısafilm festivali etkinliklerine ev sahipliği yapan İstanbul Gelişim Üniversitesi teşekkür ediyoruz.


Avrupanın önde gelen film festivalleri ile Dünya sinemasını İstanbul a taşımak ve Türk sinemasını dünyaya tanıtmak için Fotofilm Kültür Sanat olarak Paris ten Youality Uluslararası Kısa Film Festivali ve İtalya dan Castel Lagopesole International Short Film Festival ile ortaklıklar kuruyoruz. Fotofilm Kurucu Başkanı Mehmet Oflazoglu Festival Direktörü Dr.Özlem Tuğçe Keleş, Youality Uluslararası Kısa Film Festivali kurucusu Kamran Rassoolzadeh, Amaury de Tarlé, ve Castel Lagopesole International Short Film Festival Direktörü Giuseppe Arcieri katılımı ile yol haritası belirlendi.

Bu kapsamda İstanbul Gelişim Üniversitesi ev sahipliğinde Fotofilm Kültür Sanat ile Youality Uluslararası Kısa Film Festivali (Paris) Kültürel İşbirliği Anlaşması imzalandı.

Sosyal Hesaplarınızda Paylaşın !