1. Haliç GoldenHorn Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

 

Fotofilm ve Ansam Kültür Derneği tarafından 1 – 5 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenen  “2. Haliç GoldenHorn Uluslararası Film Festivali” 5 Aralık akşam saat 7 de düzenlenen ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu.

Sunuculuğunu Akademisyen Oğuz Şentürk’ ün yaptığı gecede, Fatih Belediyesi Başkanı Mehmet Ergün Turan, Fatih Belediyesi Başkan yardımcısı Mehmet Özçelik,  yurt içinden ve yurt dışından yarışmacılar, jüri uyeleri ve sinemaseverler katıldı.

Festival Başkanı Mehmet Oflazoğlu hoş geldiniz konuşması; ‘’Fotofilm olarak, Türk sinemasının gelişimini teşvik etmeye, Uluslararası alanda tanıtımına katkıda bulunmaya ve kaliteli yapımların ülkemize gelmesine aracılık etmeyi amaç edinen Haliç Goldenhorn Uluslararası Film Festivali, Türk sinemasına yeni bir mecra kazadırmayı amaçlıyor.

Asya ile Avrupa’nın kesişme noktası olan bu muhteşem şehir İstanbul da Dünya sinemasından nitelikli filmleri izleme ve yarıştırma şansına eriştik. Bağımsız sinemanın korunması için, dünyadaki hikaye anlatmanın sanat gücünü sergilemek ve çeşitli kültürleri, görüşleri ve sohbeti paylaşmak için aracı oluyoruz. Birçok topluluk ortağımızın desteği ile bağımsız sinemayı zengin, kültürel, ekonomik ve eğitsel varlık olarak görüyoruz.

Bizi yalnız bırakmayan siz sinema severlere, Katılımcılara, Ev sahipliği için Ahmet Kara(Avare Sinema Bahçe)’ye, Juri Başkanı Rıza Kıraç’a, Seçici kurula, Juri kuruluna ve izleyen yanımızda olan herkese sonsuz teşekkür ederiz. Yaşasın Sinema!                Awards-2022

Arşiv

Haliç GoldenHorn Uluslararası Film Festivali ödül Töreninden

Fotofilm tarafından 1 – 5 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenen  “Haliç GoldenHorn Uluslararası Film Festivali” 5 Aralık akşam 8 de düzenlenen Online ödül töreninde Altın Boynuz ödülü sahiplerini buldu.

Sunuculuğunu Belgesel Jüri üyesi Pelin Batu ve Festival Direktörü Özkan Binol un yaptığı gecede yurt içinden ve yurt dışından jüri yarışmacılar ve sinemaseverler katıldı.     Awards 2021

Haliç Goldenhorn Uluslararası Film Festivali

Dünya sinemasını aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor.